IFEELYOGA 2014 yılında Faruk Kurtuluş tarafından kuruldu.

Yogaya 2002 yılında İstanbul’da başlayan Faruk daha sonra seneler içerisinde Hindistan’da ve İstanbul’da aktif Osho meditasyonlarına katıldı. Zeynep Aksoy’la 200 Saatlik Hocalık eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’un en büyük yoga stüdyolarından biri olan Cihangir Yoga’da ders vermeye başladı. Bir taraftan Godfrey Devereux, Tias Little, Desire Rumbaugh, Paul Grilley, Chris Chavez, Sienna Sherman, Sean Corn and Edward Clark gibi dünyanın kendi alanlarında ün yapmış bir çok hocasıyla çalışarak 500 Saatlik hocalık eğitimini tamamladı. Chris Chavez’le bir hocalık eğitimi daha tamamladıktan sonra İtalya’da ve Fransa’da dinamik yoga eğitimleri aldı.

Svagito Liebermeister ile İstanbul’da ve Bulgaristan’da “Aile Dizimi” ve “Danışmanlığın Zen Yolu” eğitimleri aldı ve kendisine 2010-2015 yılları arasında eğitimlerinde asistanlık yaptı. Bu eğitimlerde kazandığı tecrübeler, yoganın kendisine getirdiği bedendeki hislerin farkındalığının, yaşadığı ilişkilerin içine taşınmasına ve böylece hayatının her anına yayılmasına kapı açtı.

Bir çok değişik eğitim almak Faruk’un yogaya bakışını ve öğretme şeklini genişletti. 2010 yılında kendi yoga kamplarını yapmaya başladı. 2012 yılında Yoga Hocalık Eğitimleri vermeye başladı. 2014 yılında kendi markası olan IFEELYOGA’yı kurdu.

Faruk IFEELYOGA markasının altında verdiği eğitimlerde yoga asana uygulamasını, aktif dans meditasyonları, aile dizimi, grup çalışmaları ve ilişkilerle ilgili film gösterimleriyle birleştirerek yoganın hayatın her anında hissedilir olmasına destek sunuyor.