Faruk Kurtuluş’la 200 Saatlik Sertifika Programı

4.750 

İÇERİK:

Faruk’un en büyük tutkusu yogayı anlaşılır ve uygulanabilir bir şekilde öğretmek. Yogayı yalnızca matın üzerinde kalan, anlaşılması ve yapılması zor bir uygulama olmaktan çıkarmak.

Hayat bedeninizle kurduğunuz ilişkiden ve bedeniniz aracılığıyla etrafınızla kurduğunuz ilişkilerden oluşuyor. Bu programda Faruk Kurtuluş 16 yıllık yoga asana tecbübesiyle, uzun seneler boyunca Osho terapistleriyle yapmış olduğu aile dizimi ve danışmanlık çalışmalarından gelen bilgisini ve sinema okuduğu zamanlardan gelen bilgi birikimini bir araya getirerek, yoga anlayışının hayatınızın her anına yayılmasına kapı açıyor olacak.

Yedi aylık bir zamana yayılan eğitim üç bölümden oluşuyor.

  1. Bölüm: UYGULAMADA DERİNLEŞME

Programin ilk bölümü olan “Uygulamada Derinleşme” bölümünde en temelden başlanarak yoga asana uygulamasının tüm detayları adım adım öğretilirken, her haftasonu buluşmasının ardından kendi başınıza evde yoga yapmanız için size özel online videolarla destekleniyor olacaksınız.

Bununla eş zamanlı olarak Yoga’nın yazılı metinleri olan “Patanjali’nin Yoga Sutraları” anlaşılır ve uygulanabilir basitlikte bir çeviriyle açıklanacak. Böylece hayatınıza gelen anlayışla yogayı fiziksel ve psikolojik bir derinlik içerisinde, kendinizi sakatlamadan öğreniyor olacaksınız.

  1. Bölüm: ÖĞRETMEYİ ÖĞRENMEK:

Programin ikinci bölümü olan “Öğretmeyi Öğrenmek” bölümünde kendi yoga uygulamanızı rafine bir hale getirmenizin ardından öğrendiklerinizi başkalarına aktarabilmeniz için yoga dersi verirken dilin kullanımı, bir dersin akışını hazırlama, dersin öncesinde yapılması gereken tüm hazırlıklar ve ders sırasında yapılması gereken tüm detaylarla ilgili bilgilendiriliyor olacaksınız. Bu bilgiler kendi uygulamanızın da derinleşmesine kapı açıyor olacak.

  1. Bölüm: İÇSEL TAVIR OLARAK YOGA HOCALIĞI

Programin üçüncü bölümü olan “İçsel Tavır Olarak Yoga Hocalığı” bölümünde öğretme becerilerinizi geliştirebilmeniz için Faruk’un geri bildirimlerini alacağınız 4 saatlik ders verme şansınız olacak. İlk derslerinizi küçük gruplara, daha sonraki derslerinizi daha büyük gruplara, son dersinizi ise tüm sınıfa veriyor olacaksınız. Bu bölümde tecrübeli öğrenciler ve programin asistanları tarafından oldukça destekleyici bir ortam oluşturularak ve herkesin olabilecek en etkili şekilde ders vermesi destekleniyor olacak. Bu bölümde ayrıca bir yoga dersini verirkenki içsel halleriniz üzerine de çalışılıyor olacak.

Programin bütün bölümlerinde yoga asana uygulaması dışında ikili, üçlü ve daha büyük gruplar halinde yapılacak çeşitli farkındalık çalışmalarıyla yoga anlayışının hayatınızın her anına yayılmasına destek sunuluyor olacak. Bu çalışmalar çeşitli film gösterimleri ve bu filmlerin Faruk Kurtuluş tarafından yapılacak açılımlarıyla da destelenecek.

SERTİFİKA:

7 aylık programın tamamına katılan öğrenciler, Faruk Kurtuluş’tan Yoga Alliance onaylı, uluslararası alanda en çok geçerliliği olan 200 Saatlik Sertifika alacaklar.

Ayrıca sertifika programini tamamlayıp eğitmenlik deneyimini paylaşmak isteyenlere bu konuda destek olunuyor.

KATILIM ÜCRETİ:

4.750 TL + KDV
 
İsterseniz yalnızca 1.750 TL + KDV ön ödeme yaparak da kayıt yaptırabilirsiniz.
 
Ön ödeme yaparak kayıt olmak için kupon kodunuz:
 
ttregistry

Önödemeyle yapılan kayıtlarda ödemenin kalan kısmı eğitim başlamadan 10 gün önce tamamlanmalıdır.

Bu program için iki sanat öğrencisine %50 burs veriliyor.
 
Programin sonundaki inzivanın 4 gece 5 günlük konaklama ücreti olan 620 TL inziva tarihinde (Kasım 2018) Yediburunlar Lighthouse’da ayrı olarak ödenir.