İLİŞKİ KURMAK – İLİŞKİDE OLMAK 28-29 Mart, Keşif Stüdyo

280 

İçerik:

Yoga poz uygulamalarıyla, ilişki kurma üzerine olan somatik uygulamaların ve meditatif tekniklerle birleşen paylaşımların biribirini destekleyeceği bu iki günlük etkinlikle beraber yaşadığınız ilişkilerinizde kendiniz olma yönünde bir adım atacaksınız.

Anlayış:

“Yoga bir kaçış projesi olarak anlatıldığı zaman çok rağbet görüyor çünkü kaçmak her zaman kolay gibi gözüken yol. Ta ki aslında kaçamadığınızı anlayana kadar. İşte o zaman ümit tacirleri tarafından kandırılmış olduğunuzu anlıyorsunuz ve seneleriniz geçmiş oluyor. Yoga kaçmak için değil, hayatınızda olanlardan başkalarını suçlamayı bırakıp sorumluluk almaya başlamanız için yapılan bir uygulama. Bu başta zor gibi gözüküyor; fakat bir kere bu yönde adım attığınız zaman hayatınızın nasıl açılmaya başladığını görüyorsunuz.”

“Yoga artık çok biliniyor fakat çok az insan tarafından doğru anlaşılmış durumda. Doğru anlatıldığı zaman hayattan kopuk, anlaşılmaz, üstü kapalı tabirlerle dolu, uçuk kaçık bir yolculuk değil. Aksine hayatla bağ kurma yolunda karşılaştığım en sade ve derin uygulama. Yoga uygulamasını bedeninizle bağ kurma, duyumsama yönünde bir adım olarak algılayıp, bu şekilde yaptığınız zaman bu hayatınızda olanlara da aynı duyarlılıkla bakabilmenizi sağlıyor. Bedenle kurduğunuz duyarlı bağ, beden bütünlüğü içinde hareket etmeyi öğrenmek ve yaptığınız hareketleri hissetmeye başlamak, yaşadığınız ilişkileri de aynı duyarlılıkla algılamanızı destekliyor. Bedeninize ne kadar agresif yaklaşırsanız, hayatınızda da o kadar agresif oluyorunuz. Bedeninize ne kadar duyarlı yaklaşırsanız hayatınıza da o kadar duyarlı bir şekilde açılıyorsunuz.”

”Yoga dağ başında, hayattan kopuk, izole yaşamak için değil, şu anda yaşadığınız hayatın içine bu sefer -mış gibi yaparak değil de duyarlılıkla girmenin yolu. Böylece tam da şu anda yaşadıklarınızın içinde yolunuzu daha rahat bulabiliyorsunuz.”

”İki tararında kendisi olma yönünde olduğu bir ilişkide çeşitlilik olur. İki tarafın da kendine has olan otantik doğasını ortaya koyuşu beraberinde çeşitlilik getirir. Bu çeşitlilikle beraber birbirine karşı anlayış  gelişmeye başlar. Gelişen anlayışla beraber de sevgi kendiliğinden gelir.”

Eğitmen:

Faruk Kurtuluş

Seviye:

Her seviyeden katılımcıya açıktır.

Mekan:

Keşif Stüdyo

Katılım Ücreti:

280TL + KDV (İki günlük katılımı kapsamaktadır)

28-29 Mart haftasonu yapılacak olan bu etkinlik, 20 Mart akşamı yapılacak olan Sinema Yoga etkinliğiyle bir nevi kardeş etkinliktir. Sinema yoga etkinliğine katılanların bu etkinliğe de katılmaları önemle tavsiye edilir.

Sinema yoga katılımcıları için %25 indirimli kupon kodu:

Sinemayoga

4 Nisan’da başlayacak olan 200 Saatlik program katılımcıları için %50 indirimli kupon kodu:

Feel200